טיפול במיגרנה כרונית שלא עוברת

תוכן עניינים

טיפול במיגרנה באמצעות בוטוקס

רובנו מכירים את הרעלן שזה לשם המסחרי בוטוקס מעולם האסתטיקה הרפואית והביוטי, אבל מסתבר שיש לו שימושים נוספים. נתונים מראים כי למעלה מ-12% מהאוכלוסיה סובלת מכאבי ראש כרוניים או ממיגרנה. בשנת 2013, קיבלנו אישור לעשות שימוש בבוטוקס מבחינה רפואית ולהציע טיפולי בוטוקס לכאבי ראש. בבוטוקס עושים שימוש לכל מיני בעיות רפואיות כמו למשל אחרי אירוע מוחי, לטיפול בטרשת נפוצה, בעיות בעיניים וגם לטיפול באנשים הסובלים במיגרנה.

מהי מיגרנה?

חשוב לעשות הבחנה בין תסמיני מיגרנה לכאב ראש רגיל. מדובר בצורה מיוחדת של כאב ראש, סוג של כאב חזק מאוד המשבש באופן חד משמעי את התפקוד שלנו ופוגע בחיי היום יום. יש אנשים הסובלים מהבזקי אור במהלך מיתקפה של מיגרנה, אחרים מרגישים סחרחורות תוך כדי, מתקשים לישון, מתקשים לבצע משימות בעבודה וכדומה. מיגרנה יכולה להופיע כבר בילדות, אך ככל שהזמן עובר היא מתעצמת. כאמור, מדובר בכאב חזק המופיע בדרך כלל ברכות או במצח ורוב המקרים היא חד צדדית. לפעמים היא מלווה בבחילות והקאות, רגישות לסביבה, רגישות לאור. היא יכולה להימשך 4 שעות ועד 4 ימים.

למי הטיפול מתאים?

הטיפול במיגרנה באמצעות בוטוקס מתאים לאנשים הסובלים לעתים תכופות מהופעה של מיגרנה. למעשה, יש אנשים שסובלים ממיגרנה בכל יום ותופעה זו מוגדרת בעולם כנכות ממש שנמצאת באותה קבוצה של מחלות כרוניות כמו סרטן, טרשת נפוצה וסוכרת. נתונים מראים כי למעלה מ-20% מהאוכלוסיה סובלת ממיגרנה. 2% מהאוכלוסיה, סובלת ממיגרנה בכל יום או בשיעור מאוד גבוה. במקרים כאלה מאוד קשה לתפקד ומדובר באנשים שמתקשים לתקשר עם הסביבה, מתקשים להגיע לעבודה ולמעשה כל שגרת החיים שלהם נפגעת.

אז למה בוטוקס?

למעשה, עד שאותם אנשים מגלים את הבוטוקס כטיפול מונע ויעיל במיגרנה הם מנסים סוגים שונים של כדורים בכמויות אדירות, פוגעים לעצמם בכבד ובכליות. הזרת בוטוקס למיגרנה נחשבת ליעילה מאוד לטיפול במיגרנות כאשר מדובר בטיפול שיש לחזור עליו בממוצע כל 3 חודשים. כאמור, מדובר ברעלן המוכנס בין השריר לעצב ומה שהוא עושה בפועל זה להחליש את השריר או יותר נכון לשתק אותו. בשונה מטיפולים אסתטטים, בטיפול במיגרנה זה לא מה שאנחנו רוצים להשיג.

אז למה הטיפול הזה כל כך יעיל?

למעשה, כשיש כאב מכל סוג שהוא עולים בגוף כל מיני סוגים של כימיקלים כאשר אחד מהם מכונה CGRP. מה שהרעלן עושה הוא להוריד את החומר הזה בגוף מה שמונע הופעה של המיגרנה. בדרך כלל, המטרה של הטיפול היא לא רק להיפטר מהמיגרנות, אלא לשפר בצורה ניכרת את איכות החיים של המטופל וזה מה שבעקיפין הטיפול הזה עושה. אז זה לא אומר שלא יהיו לנו יותר מיגרנות אף פעם אבל בהחלט יהיו לנו פחות מיגרנות, העוצמה שלהן תפתח באופן ניכר וגם נוכל לבצע המון דברים שלא היינו מסוגלים לעשות לפני הטיפול. בוטוקס לכאבי ראש                            

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885