חדש וחם חם חם – טיפול טבעי בכאב ראש

פוסט 1

טיפול טבעי בכאב ראש 

בשונה מהרפואה הקונבציונלית, הרפואה הטבעית רואה כאב ראש כסימפטום או כאב שיש להתייחס אליו באופן מיידי על פי איך שהראש שלנו בנוי או מתנהג. מדובר בסוג של עומס, לחץ, דברים שמטרידים אותנו בחיי היום יום, סטרס, רמה מסוימת של אנרגיה שפשוט עולה למעלה לחלק העליון של הגוף וגורמת לכאב הראש. העניין הוא שזה אף פעם לא מספיק רק להגדיר את כאב הראש שלנו ממקום של מתח או לחץ. מחפשים טיפול טבעי בכאב ראש? המשיכו לקרוא.

חשוב גם להבין מאיפה זה מגיע ומה גורם לזה לפני שפונים לקבלת טיפול במיגרנה או כאב ראש. כאן יש הסתכלות שהיא טיפה מעבר תוך התייחסות וניסיון להעמיק ולהבין מהו כאב ראש רגיל, מהי מיגרנה, מהם התסמינים שנלווים לשני סוגי הכאב הללו בניסיון ומאיפה בכלל מגיע הכאב הזה. לאחר שמבינים מאיפה כאב הראש מגיע, ניתן יהיה לשייך את הרמה ההתנהגותית מצד אחד והרמה הפיזית מהצד השני.

איך מאבחנים ומאפיינים את כאב הראש?

בשלב הראשון, על פי הרפואה הטבעית, חשוב לשאול את המטופל איך נראה כאב הראש או מה מאפיין אותו.

החלוקה יכולה להיעשות באבחנה בין כאב ומיגרנה, סימנים שמקדימים לכאב וכדומה. הרי גם ברפואה הקונבנציונלית שמצליחים לאבחן מיגרנה, לא תמיד יודעים מה הסיבה לזה ומסתכלים על התרחבות והתכווצות של כלי הדם, רמות של סרטונין שמשתנה בזמן ההתקף ועוד.

בשלב הבא עוברים ממערכת למערכת בגוף שלנו. למשל, אפשר להתייחס לכאב נלווה כמו כאב צוואר אפשר להבין שהלחץ העצבי, השרירי והלחץ על כלי הדם, מעודדים הופעה של כאב ראש לעתים קרובות.

טיפול בכאב ראש

סיבות נוספות וגורמים להופעה של כאבי ראש

גם עצירות ובעיות נוספות במערכת העיכול עקב הרעילות יכולים לגרום לכאב ראש, כאבים מעל העיניים או מיגרנות. מתחים, עודף שינה, חוסר שינה, שינויים במערכת ההורמונלית, חוסר איזון בבלוטת התריס, תזונה לקויה כמו קפאין, שוקולד, גבינות שמנות, אלכוהול – אלו ועוד יכולים לעודד לכאב ראש.

אז איך בונים תכנית טיפול טבעית לכאבי ראש

אורח החיים מאוד משפיע על הופעה של כאבי ראש ולכן זו הסיבה שקודם כל חשוב לאתר את המקור.

בשלב הבא, ניתן יהיה להתאים תכנית טיפול מתאימה כאשר היום יש כל מיני סוגים של טיפולים כמו למשל דיקור לטיפול בכאבי ראש, טיפול באמצעות הומאופתיה, פרחי באך או פשוט שינוי באורח החיים. אם למשל, יש מישהו שסובל מכאב ראש רק בסוף שבוע או בימים שהוא ישן יותר שעות, אפשר להבין מזה שזו הסיבה ולכן הפתרון הוא פשוט – לשים שעון מעורר וכך לאזן את המערכת ההורמונלית מבלי לשבור את השגרה, דבר שיוביל לפתרון בהופעה של כאבי ראש בשבתות או בזמני חופש.

שיטה נוספת אשר הוכיחה את עצמה אצל אלפי מטופלים בישראל היא טיפול טבעי בכאבי ראש ומיגרנות – טיפול בוטוקס למיגרנה. מדובר בסוג של רעלן אשר מסייע בהפחתת חומרים כימיקלים מסוימים הנוצרים באזור המוח ומעודדים כאבי ראש ומיגרנה.

לסיכום, יש כל מיני דרכים לטפל בכאבי ראש בצורה טבעית, כאשר הסיבות והגורמים להופעה של כאבי הראש הם חלק בלתי נפרד מתהליך של התאמת הטיפול הנכון עבור המטופל.

מידע נוסף שיעניין אותך

מיגרנה טיפול חדשני ללא תופעות

מיגרנה טיפול חדשני סובל/ת ממיגרנות? המיגרנה משתקת אותך בכל פעם מחדש? ניסית כל טיפול שקיים אבל שום דבר לא עוזרים? היום יש מיגרנה טיפול חדשני!

קרא עוד

צרו קשר

רחוב כתובת 5, עיר

רחוב כתובת 5, עיר

רחוב כתובת 5, עיר