כאבי ראש במצח – שמים סוף לסבל ולכאב

פוסט 1

כאבי ראש במצח – תסמינים, גורמים ודרכי טיפול

כאבי ראש במצח יכולים להופיע מכל מיני סיבות וכאשר הם מופיעים הם מגיעים בכל מיני עוצמות. כאב ראש יכול סתם להפריע לתפקוד שוטף שלנו ולעבור עם כדור אחד, אך הוא יכול להיות עוצמתי מאוד ולפגוע בכל התפקוד שלנו, למנוע מאיתנו לבצע מגוון של פעולות עד למצב שבו נרגיש שכל מה שאנחנו רוצים לעשות זה פשוט לנוח ולשכוח מהכל. בכל אופן, איך שלא מסכלים על זה בין אם מדובר בכאב ראש במצח שעובר וחולף לו ובין אם מדובר בתופעה ממנה אנו סובלים שוב ושוב, הדבר עלול לשבש את חיינו ובמקרים מסוימים אף דורש התייעצות רפואית.

כאשר מתאימים תכנית טיפול מתאימה לאנשים הסובלים מכאבי ראש במצח, חשוב לעשות הבחנה בין כאבי ראש חזקים לבין מיגרנה.

אז מה ההבדל כאב ראש למיגרנה?

ההבדל בין כאב ראש רגיל לבין מיגרנה בא לידי ביטוי בכמה מאפיינים:

  1. סוג הכאב – בדרך כלל מיגרנה מופיעה בחלק אחד של הראש בין אם הכאב בא לידי ביטוי במצח ובין אם ממש בצידי העיניים.
  2. עוצמת הכאב – בעוד כאב ראש רגיל נמשך בדרך כלל לכמה שעות או עובר תוך מקסימום 24 שעות, מיגרנה יכולה להופיע ולהימשך לתקופה שבין 8 שעות לכמה ימים.
  3. דרכי טיפול – בדרך כלל כאשר מנסים לטפל במיגרנה באמצעות כדור משכך כאבים, העוצמה של הכאב תפחת, אבל המיגרנה לא תמיד תעבור. בנוסף, הרבה פעמים אנשים אשר סובלים ממיגרנה סובלים ממנה בתקופות מסוימות, למשל לפני מחזור, בזמן היריון, בתקופת גיל ההתבגרות וכדומה.
  4. אאורה – כאשר מדובר במיגרנה, הרבה פעמים מלווה לזה אירוע מקדים המכונה אאורה. האאורה היא בעצם התסמינים המקדימים אשר מבשרים כי המיגרנה עומדת להופיע. אצל חלק מהאנשים האאורה באה לידי ביטוי בעקצוצים בלשון או בפנים (בחלק אחד), אצל חלק מהאנשים מדובר בשינויים בראייה. חשוב לציין שאצל כל אחד זה בא לידי ביטוי בצורה אחרת.
  5. גורמים – קיים גם הבדל בגורמים שיכולים להוביל להופעה של כאב ראש לעומת גורמים שמובילים להופעה של מיגרנה וחיפוש אחר טיפול טבעי במיגרנה.

מיגרנה

 

שיטות טיפול מומלצות לכאבי ראש במצח

ובכן, היום השילוב בין הרפואה הרגילה לבין הרפואה האלטרנטיבית מביא איתו מגוון עצום של טיפולים החל מטיפול באמצעות משככי כאבים מכל מיני סוגים הנחשב גם בחלק המקרים לטיפול מונע, דרך טיפול באמצעות דיקור המסייע באיזון הגופני ובחיזוק ועד טיפול בוטוקס למיגרנה, כלומר מחדירים עם מחט לאזור המצח חומר מיוחד המסייע בשיכוך הכאב.

לפני שמתאימים תוכנית טיפול מומלצת לכאבי ראש במצח, חשוב לבדוק את סוג הכאב, את אורח החיים של המטופל, כמה הוא ישן, האם נמצא הרבה בסביבה של מסכים, איך הוא אוכל ומה בדיוק הוא נוהג לאכול, האם הוא מבצע פעילות גופנית. תחקור מעמיק של אורח החיים של המטופל יסייע בבניית תכנית טיפול מתאימה.

מידע נוסף שיעניין אותך

על מיגרנה הסימפטומים וטיפול חדשני

חווים מיגרנה סימפטומים קשים? לנו הפתרונים אחת מהתלונות השכיחות בקרב מטופלים בכל העולם היא מגירנה. סימפטומים של מיגרנה יכולים להופיע בבת אחת או בהדרגה. מיגרנה

קרא עוד

על מיגרנה טיפול וגורמים

על מיגרנה טיפול למיגרנה, תסמינים וגורמים אם הגעת לעמוד שלנו, כנראה שלפחות פעם אחת ואולי גם הרבה יותר מזה, חווית תופעה לא נעימה בכלל המכונה

קרא עוד

צרו קשר

רחוב כתובת 5, עיר

רחוב כתובת 5, עיר

רחוב כתובת 5, עיר