כאבי ראש כרוניים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

כאבי ראש כרוניים

בעוד עבור חלק מהאנשים, כאב ראש הוא מצב קל וחולף די מהר, אחרים סובלים מסוג של אורח קבוע שנמצא בחייהם. אז מסתבר שכאב ראש כרוני ואפילו מיגרנה הוא ממש לא מציאות הכרחית ולרפואה בימינו יש המון פתרונות שיכולים לעזור.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

קצת מידע על כאבי ראש כרוניים

ובכן, מדובר באחת התופעות היותר שכיחות ונפוצות, אך למרות שהיא כל כך נפוצה, לא רבים הם האנשים שמגיעים בשל כך להתייעצות רפואית.

מי שכן מגיע הם אנשים הסובלים ממיגרנה או מכאבי ראש חזקים ותכופים המגיעים לעתים קרובות וממש פוגעים באיכות החיים שלהם בצורה ניכרת כמו למשל הם מחסירים בשל כך ימי עבודה, מבטלים תכניות, נסגרים בחדר וכדומה.

נשים סובלות יותר מאשר גברים ומחפשות יותר אחר טיפול טבעי במיגרנה, זאת בשל מגוון של שינויים הורמונליים או תקופות עם שינויים כאלו כמו בזמן מחזור, בזמן ביוץ, לפני או אחרי מחזור, בזמן היריון, אחרי היריון וכדומה.

כאב ראש כרוני

מה עשוי לגרום להופעה של כאבי ראש כרוניים?

  • תזונה לקויה – חסרים תזונתיים או אכילה של מזונות מסוימים יכולה לגרום לכאבי ראש כרוניים.
  • גנטיקה – מבנים מסוימים במוח יכולים לגרום להיווצרות של דלקות הגורמות לכאבי ראש.
  • תקופות – כאמור, שינויים הורמונליים או שינויים במזג האוויר גם כן יכולים לגרום לזה.
  • לחץ וסטרס – בין הגורמים הנפוצים להופעה של כאבי ראש כרוניים הם חיים בלחץ ובסטרס מתמיד או לעתים קרובות .
  • רגישות לתרופות – נטילה של תרופות מסוימות יכולה לגרום לזה.
  • בעיות אורטופדיות – לפעמים יש אנשים הסובלים מעומס או לחץ באזור הצוואר וזה משפיע על הראש. טונוס מוגבר של שרירי הצוואר יכול לקרות גם כתוצאה משינויים קיצוניים במזג האוויר.

גורמים נוספים להופעה של כאבי ראש כרוניים או כאבי ראש חזקים הם אנמיה, עייפות, חוסר שעות שינה, עומס מטבולי – השמנת יתר, אנשים שעברו טראומה וכדומה.

איך ניתן לטפל בכאבי ראש כרוניים?

ובכן, היום יש מגוון רחב של שיטות לטיפול כאשר בראש ובראשונה, חשוב קודם כל לאבחן את הסיבה שבגללה כאבי הראש מופיעים וניתן לעשות זאת על ידי חלוקה של כאבי ראש לסוגים שונים.

ברגע שמבינים את המקור לכאבי הראש, ניתן לבנות את תכנית הטיפול המתאימה כאשר היום ניתן לטפל בכאבי ראש בכדורים ומשככי כאבים, בצמחי מרפא, בדיקור, בעיסוי, באוסטיאופטיה, בטיפול של הזרקת בוטוקוס לכאב ראש, ועוד.

ואיך מבינים את המקור?

ובכן, ניתן לגלות את הסיבה לכאבי הראש בכמה דרכים. הדרך הראשונה והחשובה היא בדיקות. כן חשוב לבצע בדיקות דם כדי להבין האם יש חסרים תזונתיים מסוימים. הדרך השניה היא להסתכל על האדם שעומד מולנו, האם הוא נראה עייף מהרגיל, חיוור, האם הוא עובד שעות רבות ונמצא תחת לחץ…חשוב גם לתשאל את המטופל לגבי אורח החיים שלו, השינה שלו, התזונה שלו וכך לפי כל הנתונים הללו, ניתן יהיה להתאים לו תכנית טיפול מתאימה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אולי יעניין אותך גם

קידום בגוגל בעולם הרפואה

כל רופא ששואף להגדיל את הרווחים שלו ולמצוא מטופלים חדשים שיוכלו להגיע לקליניקה שלו, חייב לשים דגש על הנוכחות שלו ברשת. הדרך הנכונה לעשות קידום בגוגל בעולם הרפואה היא על

לקריאה נוספת »

בוטוקס לכאבי ראש ודי לכאב

בוטוקס לכאבי ראש סובלים ממיגרנה או כאבי ראש לעתים קרובות? מרגישים שהבעיה הזו פוגעת בתפקוד היומיומי שלכם וחולמים שזה פשוט ייפסק? חדשות טובות! אתם לא לבד ויש לנו פתרון ייחודי

לקריאה נוספת »