תסמיני מיגרנה נפוצים שיסייעו לכם לזהות מיגרנה

תוכן עניינים

התקפי מיגרנה קשים וממושכים, משפיעים באופן בולט והרסני על איכות החיים שלנו. איך מזהים מיגרנה והכי חשוב, כיצד מטפלים בה כדי להפחית את התדירות שלה בצורה משמעותית?

איך מאבחנים מיגרנה לפי תסמיני מיגרנה נפוצים?

כל אדם הסובל מסוגים שונים של כאבי ראש חזקים ומיגרנות לעתים תכופות מבין כי יש כל מיני סיבות שיכולות לעודד את ההופעה שלהם. אותם אנשים גם מודעים לעובדה שיש הבדל ניכר בין כאב ראש רגיל לבין מיגרנה.

על מנת לבצע אבחנה מדויקת שזוהי אכן מיגרנה, הרופא או המטפל חייבים להיות עם האזנה גבוהה ולהקשיב היטב לסיפורו של החולה. גם בעידן שלנו, אין בדיקת קוגנטיבית או בדיקה הדמייתית שמוכיחה- כן זוהיא מיגרנה ובכל זאת התופעה בעולם המערבי מוגדרת כמחלה של ממש ואף נכנסת עם קבוצת מחלות קשות אחרות כמו סרטן וסוכרת.

  • מיגרנה יכולה להיות באחוז גבוה מהמקרים סוג של בעיה תפקודית קשה הפוגעת באיכות החיים של האנשים הסובלים ממנה. לצורך הדוגמא, אותם אנשים לא יכולים לבצע מגוון של משימות ואף נוטים להיעדר לא מעט מהעבודה.
  • מיגרנה לרוב מופיעה באזור רקתי, מצחי וסביב גלגל העין. אצל חלק מהאנשים הכאב עובר לאזור העורף, לצוואר ולפעמים מדובר בכאב חד או דו צדדי.
  • פעמים רבות מיגרנה גורמת לרגישות לאור.

בנוסף, האבחנה כוללת הצבעה על כמה קריטריונים חשובים.

מיגרנה תסמינים

מיגרנה מאופיינת ככאב ראש חזק, חד, כאמור לרוב כזה המופיע בחלק אחד של הראש ומאופיין בלחץ והלימה.

ברוב המקרים מדובר בכאב ממושך הנפרס על תקופה של בין כמה שעות לכמה ימים. בשונה מכאב ראש רגיל, למיגרנה יש תסמינים נוספים כמו למשל כאב שמתגבר בזמן מאמץ, רגישות לאור, רגישות לרעש והופעה של בחילה או הקאות בחלק מכאבי הראש. מספיק שיופיע קריטריון אחד נוסף לכאב החד, והתופעה תכונה על ידי מומחה כמיגרנה.

על מנת לעשות אבחנה של מיגרנה, המטופל אמור לחוות לפחות חמישה התקפי מיגרנה שנמשכו בין 4-72 שעות. הבדיקה הנוירולוגית חייבת להיות תקינה, כי כשהיא לא תקינה יכול להיות שיש סיבה אחרת להופעה של כאבי הראש.

בנוסף, תהליך האבחנה של מיגרנה כולל התייחסות לתסמינים נוספים המופיעים לפני המיגרנה כמו למשל טשטוש של הראייה, הפרעות שפה, הפרעות תחושה, חולשה וכדומה.

 

איך אפשר לטפל בתופעה?

ובכן, יש לא מעט שיטות שהוכיחו את עצמן כיעילות עבור טיפול במיגרנה.

  • תרופות עם או ללא מרשם – לרוב לא פותרות את הבעיה מהשורש אלא רק גורמות להפחתה בכאב ובעוצמה שלו
  • בלון חמצן – יש לשאוף את החמצן מהבלון לכמה דקת. יעיל רק במקרים של כאבי ראש מקבציים.
  • טיפול בבוטוקס – בוטוקוס לכאבי ראש הוא טיפול יעיל אשר אושר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי.
  • היפנוזה
  • דיקור
  • טיפול הומאפותי או טיפול באמצעות פרחי באך

איך תדעו איזה טיפול מתאים לכם?

ובכן, כל מה שאפשר לנסות הוא להקשיב לגוף, להכין יומן ולנסות להבין מה גורם לכאב אצלכם ולנסות את הטיפול שאתם הכי מתחברים אליו ורק לאחר תקופת ניסיון ארוכה, אם הטיפול לא הצליח, לנסות משהו אחר.

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885