תסמיני מיגרנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

תסמיני מיגרנה נפוצים

התקפי מיגרנה קשים וממושכים, משפיעים באופן בולט והרסני על איכות החיים שלנו.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

איך מאבחנים מיגרנה?

כל אדם הסובל מכאבי ראש ומיגרנות לעתים תכופות מבין כי יש כל מיני סיבות שיכולות לעודד את ההופעה שלהם. אותם אנשים גם מודעים לעובדה שיש הבדל ניכר בין כאב ראש רגיל לבין מיגרנה.

על מנת לבצע אבחנה מדויקת שזוהי אכן מיגרנה, הרופא או המטפל חייבים להיות עם האזנה גבוהה ולהקשיב היטב לסיפורו של החולה. גם בעידן שלנו, אין בדיקת קוגנטיבית או בדיקה הדמייתית שמוכיחה- כן זוהיא מיגרנה ובכל זאת התופעה בעולם המערבי מוגדרת כמחלה של ממש ואף נכנסת עם קבוצת מחלות קשות אחרות כמו סרטן וסוכרת.

  • מיגרנה יכולה להיות באחוז גבוה מהמקרים סוג של בעיה תפקודית קשה הפוגעת באיכות החיים של האנשים הסובלים ממנה. לצורך הדוגמא, אותם אנשים לא יכולים לבצע מגוון של משימות ואף נוטים להיעדר לא מעט מהעבודה.
  • מיגרנה לרוב מופיעה באזור רקתי, מצחי וסביב גלגל העין. אצל חלק מהאנשים הכאב עובר לאזור העורף, לצוואר ולפעמים מדובר בכאב חד או דו צדדי.
  • פעמים רבות מיגרנה גורמת לרגישות לאור.

בנוסף, האבחנה כוללת הצבעה על כמה קריטריונים חשובים.

מיגרנה תסמינים

מיגרנה מאופיינת ככאב ראש חזק, חד, כאמור לרוב כזה המופיע בחלק אחד של הראש ומאופיין בלחץ והלימה.

ברוב המקרים מדובר בכאב ממושך הנפרס על תקופה של בין כמה שעות לכמה ימים. בשונה מכאב ראש רגיל, למיגרנה יש תסמינים נוספים כמו למשל כאב שמתגבר בזמן מאמץ, רגישות לאור, רגישות לרעש והופעה של בחילה או הקאות בחלק מכאבי הראש. מספיק שיופיע קריטריון אחד נוסף לכאב החד, והתופעה תכונה על ידי מומחה כמיגרנה.

על מנת לעשות אבחנה של מיגרנה, המטופל אמור לחוות לפחות חמישה התקפי מיגרנה שנמשכו בין 4-72 שעות. הבדיקה הנוירולוגית חייבת להיות תקינה, כי כשהיא לא תקינה יכול להיות שיש סיבה אחרת להופעה של כאבי הראש.

בנוסף, תהליך האבחנה של מיגרנה כולל התייחסות לתסמינים נוספים המופיעים לפני המיגרנה כמו למשל טשטוש של הראייה, הפרעות שפה, הפרעות תחושה, חולשה וכדומה.

 

איך אפשר לטפל בתופעה?

ובכן, יש לא מעט שיטות שהוכיחו את עצמן כיעילות עבור טיפול במיגרנה.

  • תרופות עם או ללא מרשם – לרוב לא פותרות את הבעיה מהשורש אלא רק גורמות להפחתה בכאב ובעוצמה שלו
  • בלון חמצן – יש לשאוף את החמצן מהבלון לכמה דקת. יעיל רק במקרים של כאבי ראש מקבציים.
  • טיפול בבוטוקס – בוטוקוס לכאבי ראש הוא טיפול יעיל אשר אושר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי.
  • היפנוזה
  • דיקור
  • טיפול הומאפותי או טיפול באמצעות פרחי באך

איך תדעו איזה טיפול מתאים לכם?

ובכן, כל מה שאפשר לנסות הוא להקשיב לגוף, להכין יומן ולנסות להבין מה גורם לכאב אצלכם ולנסות את הטיפול שאתם הכי מתחברים אליו ורק לאחר תקופת ניסיון ארוכה, אם הטיפול לא הצליח, לנסות משהו אחר.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אולי יעניין אותך גם

בוטוקס לכאבי ראש ודי לכאב

בוטוקס לכאבי ראש סובלים ממיגרנה או כאבי ראש לעתים קרובות? מרגישים שהבעיה הזו פוגעת בתפקוד היומיומי שלכם וחולמים שזה פשוט ייפסק? חדשות טובות! אתם לא לבד ויש לנו פתרון ייחודי

לקריאה נוספת »

לחץ מעל העיניים

לחץ מעל העיניים – ממה הוא נגרם ומה הטיפול? לחץ מעל העיניים או מה שנקרא גם מיגרנה של העיניים, הם כאבים חזקים המאופיינים באזור בסיס הגולגולת, המצח או הרכות. יש

לקריאה נוספת »