הראש כואב? יכול להיות שבוטוקס לכאבי ראש הוא הפתרון

פוסט 1

כאבי ראש זו תופעה שכיחה ומאוד לא נעימה. כאבי ראש עלולים להופיע במגוון צורות והוא עלול להשפיע על התפקוד בחיי היום יום באופנים שונים. כאבי ראש עלולים להופיע במפתיע, להפריע דווקא ברגעים חשובים, אם זה בהופעה של הילד בגן או בכניסה לדיון בעבודה. האם שמעתם כבר על טיפול בוטוקס לכאבי ראש?

כאבי ראש הם לא זרים לטבע האנושי. שנים ארוכות בני האדם מחפשים תרופות שונות לטיפול בבעיה. הראש שלנו ובתוכו המוח, הוא החלק החשוב ביותר בגוף האדם. המוח שלנו הוא המחשב המחלק פקודות לשאר חלקי הגוף. הוא ההופך אותנו לאנשים חושים, פעילים, בעלי יכולות. הוא גם אזור רגיש אשר כל שינוי קל עלול להביא להופעה של כאב.

אחת הדרכים החדשניות לטיפול בכאבי ראש מתמקד בקשר שבין בוטוקס לכאב ראש. מדובר על טיפול חדשני המתאים לחלק מהמקרים ולא לכולם והוא הדבר עליו נדון כעת, לאורך המאמר.

קודם כל, בואו נדבר קצת על הראש שלנו

הראש, זה המוח שלנו הוא למעשה איבר המורכב רובו ככולו משרירים וכלי דם העוטפים את המערכת העצבית. המערכת העצבית היא מעין 'שרשרת הפיקוד של הגוף'. מה זאת אומרת?  בואו ניקח את תחושת הרעב.

מה זו תחושת רעב? זו סיטואציה בה הגוף מרגיש שחסר לו מזון. איך הוא מרגיש את זה? מערכת העיכול שולחת באמצעות המערכת העצבית הודעה למוח שחסר לה אנרגיה. המוח דואג לכך שיופרש הורמון מיוחד שיזכיר לנו כי אנחנו רעבים. הפעולה הבאה שנעשה, בתור יצורים חושבים היא, כיצד אנו יכולים להשיג אוכל שיפתור את הבעיה.

השרירים וכלי הדם הם הדבר שאמור לתמוך במערכת העצבית ולתת לה להמשיך לפעול. השרירים הם אלו הדואגים לכך שכל המערכת תשב במקומה במדויק בעוד שכלי הדם מספקים את האנרגיה הנדרשת למערכת העצבית על מנת שזו תמשיך לפעול.

 

 

 

 

 

 

 

מה הגורמים שעלולים להביא להופעה של כאבי ראש

חשוב להבין כי מכיוון שהראש הוא נקודה כל כך רגישה וחשובה בגוף האדם כל שינוי קל עלול להביא לכאב ראש. לכן, אין זה מפתיע כי כאב ראש הוא סימפטום נפוץ במקרים רבים. מהופעה של כאב ראש בעת התייבשות ועד להופעה של כאב ראש בעת מחלה ויראלית.

אבל, בין הגורמים שיכולים להביא להופעה של כאב ראש כרוני הוא התרחבות של כלי דם במוח, או בשם הנפוץ יותר: מיגרנה.

הופעה של כאבי ראש חזקים, המלווים בהקאות ובחילות במהלכם המטופל עלול לסבול מהתגברות  של הכאב בזמן חשיפה לרעש או לאור הם בדרך כלל מיגרנה. משמע, תופעה רפואית בה חלה התרחבות של כלי דם במוח המביאים להופעה של כאב.

ישנם אינספור מחקרים העוסקים בגורמים להופעתה של מיגרנה. אם נאמר את האמת, אנחנו עוד לא ממש יודעים מה מביא למה. על אף שהטענה הרווחת היום  שהיחלשות בתפקוד בגזע המוח מאלץ את הגוף להפעיל מנגנוני הגנה שבניהם ישנה גם התרחבות של כלי דם המביאים לכאב ראש חריף.

הופעה של כאבי ראש כתוצאה מהתרחבות של כלי דם זו תופעה שכיחה למדי. אנחנו מדברים על כך שחמישית מאוכלוסיית הנשים בעולם חווה מיגרנה בשלב כזה או אחר לאורך החיים. בקרב גברים אחוז הסובלים ממיגרנה הוא אמנם קטן יותר ובכל זאת משמעותי.

רק בבריטניה לבדה, נכון ל2018 שישה מיליון אזרחים דיווחו על הופעה של כאבי ראש עזים שנגרמו כתוצאה מהתרחבות כלי הדם.

להופעה של כאבי הראש הללו בדרך כלל נוספים תסמינים נוספים כמו הבזקים של אור לבן או כתמים שחורים מול העיניים, התאוות לאכילת מתוק ועוד רגע לפני התפרצות של כאב עז.

מה אנו יודעים לומר על בוטוקס רפואי

בוטילינום טוקסין A, או אם נקרא לו בשפה העממית, בוטוקס רפואי, זה למעשה חיידק שיוצר בתנאי מעבדה. בוטוקס זו תוספת כימית אותה בני אדם מזריקים לגוף האדם עבור מטרות שונות שמה שהוא עושה זה להביא להרפיה של שריר.

אם אתם חושבים כעת על בוטוקס לצרכים קוסמטיים אנו נבין אתכם כמובן. ברי בוטוקס קוסמטי היא השיטה היעילה היום להיעלמות של קמטים במקומות שהשרירים הביאו במהלך השנים להופעתם. שכן, בפנים של בני האדם יש אינספור שרירים האחראים על ההבעות. בוטוקס למעשה הוא השיטה הנפוצה והמוכרת להחלקה של הקמטים על ידי הרפיה מלאכותית של שרירי הפנים.

לאורך השנים, התברר כי גברים ובעיקר נשים שעברו הזרקות של בוטוקס, דיווחו על הפחתה משמעותית בהופעה של כאבי ראש חזקים כתוצאה ממיגרנה.

לאחר מחקר התברר כי אכן, בזכות ההרפיה של השרירים, נמנעה הרחבה של כלי דם במוח מה שכמובן, הביא להפחתה משמעותית בהופעתם של כאבי ראש עזים.

בשנת 2011 התקבל אישור רשמי של ה- FDA שנתן את החותמת הסופית לשימוש בבוטוקס רפואי בתור תרופה מניעתית למיגרנה.

כיצד נערך הטיפול

בוטוקס רפואי, זה הבוטולינום טוקסין A, מוחדר לגוף האדם בעזרת מזרק. הסיבה לכך היא קודם כל המיקוד. מכיוון שהכאב מופיע בנקודה ספציפית אנו רוצים לוודא כי אכן הרפיית השריר נעשתה במקום הנכון. בנוסף, חשו לדעת כי הזרקת יתר של בוטוקס עלולה להיות מסוכנת ולכן יש לעשותה בזהירות ובמידתיות.

הזרקה של בוטוקס רפואי עבור מניעת מיגרנה היא הזרקה של כמות חומר גדולה פי שלוש מזו המוזרקת עבור טיפולים קוסמטיים. כך שאת הטיפול יש לעשות אך ורק אצל גורם מקצועי מוסמך העובד בצורה סטרילית שקיבל אישור ממשרד הבריאות לעסוק בתחום.

אנו מדברים על הזרקות שעלולות להביא לעיתים, כחלק מתופעות הלוואי, לחולשה כללית של השרירים שמשתחררת בדרך כלל לאחר זמן קצר

מידע נוסף שיעניין אותך

צרו קשר

רחוב כתובת 5, עיר

רחוב כתובת 5, עיר

רחוב כתובת 5, עיר