השילוב של בוטוקס עבור טיפול במיגרנה

תוכן עניינים

מיגרנה היא תופעה מוכרת עוד מראשית ימי מדע הרפואה. הופעתם של כאבי ראש קשים מוכרת עוד בספרות היוונית הקלאסית כמו גם שיטות ודרכים להקל בכאבי הראש הללו. מיגרנה, בניגוד לכאבי ראש שעלולים להיגרם כתוצאה מהקרנה של כאב מנקודה אחרת בגוף, כמו למשל, במקרה של צוואר תפוס, או מחלה ויראלית התוקפת את מערת העצבים בנוסף על סימפטומים אחרים, או במקרה של מחסור בנוזלים וכן הלאה, מיגרנה היא מחלה המתרכזת בכלי הדם ובמערכת העצבית של המוח ושרירים אחרים בפנים באופן ייחודי. הסובלים והסובלות מהתופעה מדווחים על רגישות מוגברת לאור ורעש, בחילות והקאות, החמרה של המצב בעת ביצוע פעילות גופנית ובעיקר- קושי תפקודי בחיי היום יום בעת התפרצות המיגרנה. כיצד משתלב בוטוקס עבור טיפול במיגרנה?

על מנת להבין טוב יותר במה דברים אמורים, מה זו בדיוק מיגרנה ולמה בוטוקס הפך לאחד הכלים החדשים העומדים בפני הרפואה המערבית בהתמודדות עם המחלה, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

כמה מילים על מיגרנה ועל בוטוקס עבור טיפול במיגרנה

כאמור, מיגרנה היא שם כללי עבור הופעה של כמה סימפטומים ייחודיים. חשוב להדגיש כי הנאמר פה הוא מידע כללי וכי אצל כל אדם הופעתה של המיגרנה והסימפטומים הנלווים אליה עלולה להשתנות.

בנוסף, חשוב לציין כי המדע בעצמו חוקר את התופעה. שכן, על אף שמדובר במחלה שכיחה, המופיעה אצל 20% מהאוכלוסייה בקרב נשים כאשר המספרים אצל גברים נמוכים יותר ועומדים על בערך 10%, עדיין המדע עוד לא הגיע לחקר האמת ומבין לעומק מה הסיבות שמביאות למיגרנה.

אבל בגדול, ההנחה הרווחת היא שבעקבות שיבושים בגזה המוח, חלה ירידה, פתאומית בתפקוד המוח מה שמביא את כלי הדם להתרחב ולספק עוד דם למוח כחלק מפעילות ההגנה הטבעית של הגוף.

לשלב הזה, הוא השלב הפיזי בו מתחיל האדם הסובל מהמיגרנה להרגיש את הכאב ואת הסימפטומים הנלווים למיגרנה, מצטרפים סימפטומים מוקדמים לעיתים שיכולים להיות חולשה, תאווה למתוק, הופעה של הבזקים של אור לבן מול העיניים או כתמים שחורים.

איך עולם הרפואה מתייחס למיגרנה

כאמור, רבים סובלים וייסבלו מיגרנה במהלך חייהם. כאשר הופעתה של המיגרנה משתנה באופן מהותי בין אדם לאדם. כיום, אנו יודעים לומר כי בדרך כלל המחזור החודשי, לחץ, מתח וחרדה יכולים להעלות את הסיכוי 'לחטוף' מיגרנה. כמו גם אכילה של מאכלים מסוימים כמו מאכלים הכוללים קפאין, שוקולד, יין אדום וגבינות מסוימות.

אבל, לעיתים עולם המדע ניצב חסר אונים מול התופעה. שכן, לא פעם אין גורם אחד עליו ניתן להצביע כאחראי על הופעתה של המיגרנה אצל מטופל זה או אחר.

הופעתה של המיגרנה משתנה באופן מהותי מאדם לאדם. יש אלו שסובלים מכאב ארבע שעות במהלכן הם מסוגלים להמשיך לתפקד באופן חלקי לעומת אחרים שיכולים לדווח על ימים מספר בהם כל מה שהיו יכולים לעשות הוא לשכב בחדר חשוך נטול מוזיקה.

כך שאמנם ישנם טיפולים שונים לטיפול במיגרנה, אבל, מכיוון שהופעתה משתנה באופן מהותי מאדם אחד לאחר, אופן הטיפול בה צריך להתאים למטופל ולצרכיו הייחודיים.

מה זה בוטוקס רפואי

בוטוקס רפואי, או בשמו המקצועי: בוטולינום טוקסין A הוא למעשה סוג של חיידק אותו בודדו במעבדה. כאשר החיידק מופרש לעור, באמצעות מחט למשל, הוא מייצר חלבון שמוביל בתהליך כימי להרפיה של השריר לו הוזרק הבוטוקס.

הסיבה בגינה החלו להיעזר בבוטוקס עבור טיפולים קוסמטיים הוא מכיוון שנשים וגברים אשר סבלו מהופעה של קמטים בעקבות אימוץ ארוך שנים של שרירי פנים מסוימים, נראו טוב יותר לאחר הזרקה של בוטוקס והרפיה של השרירים הללו.

לאורך השנים, ההתפתחות המדעית הביאה את האנושות להיעזר בבוטוקס רפואי עבור מטרות שונות, בניהן גם כטיפול מונע להופעה של מיגרנה.

מה התפקיד של בוטוקס רפואי בטיפול במיגרנה

מכיוון שמיגרנה היא למעשה הפעלה מוגברת ולא רצונית של השרירים, התברר כי הזרקה של בוטוקס, שתפקידו כאמור להביא להרפיה של השרירים, עוזר ומונע מיגרנה. מכיוון שהמוח שלנו מורכב למעשה משרירים, התברר כי ניתן לשלוט בהרחבת כלי הדם באמצעות כלי זה.

מה ששימש בעבר ככלי לעיצוב קוסמטי הפך לכלי עזר יעיל ואפקטיבי עבור אלו הסובלים ממיגרנה חריפה המופיעה לעיתים קרובות ויכולה לשבש את איכות חייו של המטופל.

בשנת 2011 ה- FDA נתן את האישור הרשמי לשימוש בבוטוקס רפואי עבור הקלה במיגרנה וכאבי ראש.

מי ראשי להזריק בוטוקס רפואי עבור טיפול במיגרנה

כפי שצוין בראשית המאמר, מיגרנה היא אמנם מחלה שכיחה אבל כזו המופיעה באופן שונה בתכלית בין אדם לאדם. לכן, רק רופא מוסמך רשאי להיעזר בבוטוקס בתור תרופה למניעת מיגרנה. חשוב לציין כי התהליך של הזרקת הבוטוקס עלול להיות מעט כואב ויש לעשות אותו באופן סטרילי על מנת למנוע זיהומים וכיוצא באלו מדקירתה של המחט.

כך שההמלצה שלנו היא כמובן ללכת לגורם מקצועי שיהיה בעל הכלים והכישורים לעזור לכם ולהזריק לכם את הבוטוקס באופן שייטיב עמכם.

בנוסף, אל לנו לשכוח כי השימוש בבוטילונום טוקסין A עלול להיות מסוכן במידה ונעשה בו שימוש יתר. כמו דברים רבים בחיים, גם כאן חשובה המידתיות ולכן, עוד פעם, חשוב שמי שיבצע את התהליך יהיה גורם מקצועי ומוסמך.

מה השלב הבא

במידה אתם סובלים ממיגרנה חוזרת, אנא פנו לטיפול רפואי ולתחילת בירור. אם אתם סובלים מכאב שאתם לא יודעים מה מקורו והוא מקנה לכם סבל אין שום סיבה שלא תפנו לטיפול מקצועי.

במהלך הטיפול ייבחנו הסימפטומים שלכם ויינתן טיפול מתאים על מנת למנוע הישנות של התקפי מיגרנה. אל תשכחו כי מדובר בתהליך מניעתי ולא בטיפול המיועד לטיפול בכאב החריף ברגע הופעתו. כך שיש להיעזר בסבלנות, לקחת כמה נשימות עמוקות ולהתכונן לתהליך.

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885