טיפול הבוטוקס למיגרנות – הטיפול היעיל היום

תוכן עניינים

בוטוקס למיגרנה

היא מופיעה בלי התראה מוקדמת. משתקת. מפריעה. כשהיא כבר שם אנחנו לא יכולים לשמוע רעשים. רגישים לאור. יש כאלה שאפילו חשים בחילה ומסתגרים בחדר, בחושך עד שהיא חולפת. נוירולוגים, רופאים ומטפלים מגדירים אותה כמחלה של ממש.

 

סובלים מכאבי ראש עזים? אבחנו שמדובר במיגרנה? ניסיתם הכל אבל שום דבר לא באמת הצליח? על בוטוקס למיגרנה שמעתם? הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על מיגרנה ועל הקשר בין בוטוקס למיגרנה.

 

אז מה זה בכלל מיגרנה?

למעשה, כ-20% מהנשים ו-5% מהגברים סובלים ממיגרנה. מדובר בתופעה המשפיעה בצורה ניכרת על איכות החיים שלנו. זה נכון שלכולנו כואב לפעמים הראש. אבל יש הבדל בין כאב ראש רגיל שעובר עם כדור תוך חצי שעה או שעה לבין מיגרנה. מיגרנה היא כאב ראש המאופיין בצורה מיוחדת. זה לא כל כאב ראש. זה כאב שמשתק. כאב שכשהוא מופיע אנחנו לא יכולים לתפקד, לא יכולים לחשוב, קשה לנו מאוד לדבר או לבצע כל פעילות פיזית אחרת.

 

מהם התסמינים של מגירנה?

בדרך כלל, מיגרנה מופיעה בצד אחד של הראש, בחלק הקדמי שלו והכאב הוא חד וחזק. מיגרנה יכולה להשבית אותנו לגמרי. אצל חלק מהאנשים יחד עם המיגרנה מופיעות גם בחילות ואפילו הקאות. יש כאלה שסובלים מרגישות לאור, לסביבה, לריח ולרעש בזמן התקף של מיגרנה.

 

איך יודעים שמדובר במיגרנה?

במיגרנה אין סימנים שהם אובייקטיביים. כלומר, אני לא אלך לרופא שישלח אותי לבדיקת דם והממצאים יראו שאני סובל ממיגרנה. לעומת זאת, את המיגרנה נהוג לאבחן על ידי המאפיינים הקלינים של הכאב. כלומר חשוב להבין איך הכאב מופיע, איך הוא נמצא במרחב הזמן אצל החולה. כדי להתאים תכנית טיפול מתאימה, מאוד חשוב להכיר את אורח החיים של המטופל. כמה הוא ישן, איך הוא אוכל, איזו פעילות גופנית אם בכלל הוא עושה, האם יש מחלות רקע אחרות ועוד מידע רלוונטי שיעזור להבין את המקור שלה.

 

מי סובל ממיגרנה?

ובכן, בעיקר נשים אבל גם גברים. יש גם נערים ונערות שסובלים ממיגרנה. היא יכולה להופיע בכל גיל ובכל זמן.

 

מדוע זה קורה?

ובכן, הגורמים להופעה של מיגרנה אינם חד משמעיים וכל רופא או מטפל מאמין אחרת. יש הטוענים כי מזונות או משקאות מסוימים מעודדים היווצרות של מיגרנה או כאבי ראש חזקים, כמו למשל שוקולד או גבינות שמנות.

 

עודף שינה או חוסר בשינה יכולים גם כן לעודד הופעה של מיגרנה  ולכן ההמלצה היא ללכת לישון ולקום בשעות קבועות, בעיקר עבור מי שיש לנו נטיה לפתח כאבי ראש ומיגרנות. דבר נוסף שיכול לעודד מיגרנה זה מתח. סטרס ידוע כאחד הגורמים המרכזיים להופעה של כאבי ראש ומיגרנות. אחד הדברים שהכי מאפיין מיגרנות קשור לזמן. למשל, בתקופות שבהם הגוף שלנו עובר שינויים הורמונלים כמו למשל בזמן היריון, אחרי לידה, בזמן וסת, בתקופת ההתבגרות ובגיל המעבר, אנשים רבים סובלים מהתקפים חוזרים של מיגרנות.

 

מיגרנה

מיגרנה עם אורה או בלי אורה – מה ההבדל?

מיגרנה רגילה נקראית ללא אורה. לעומת זאת, מיגרנה עם אורה היא מיגרנה שלפני שהיא מופיעה מתחילות הפרעות בראיה שלנו. למשל, פתאום אנחנו מתחילים לראות קווים או זגזגים, אורות מהבהבים או אפילו כתם שחור גדול שהולך ורק גדל. אורה יכולה להימשך משהו כמו עשרים דקות, להיעלם ואז מופיעה המיגרנה. אורה יכולה להיות מאופיינת גם בסימנים אחרים. למשל, שיתוק בחצי צד, נמלים, הפרעות בדיבור ועוד. ההתקף עצמו יכול להימשך בין 4 שעות ל-4 ימים. זה מאוד תלוי.

 

אז מה הקשר בין בוטוקס למיגרנה?

ובכן, מכיון שלא מעט אנשים סובלים ממיגרנה ומחפשים אחר טיפול למיגרנה, כל הזמן יש חידושים והמצאות לגבי הניסיונות לטפל בתופעה הזו שיכולה לשתק אותנו והרבה פעמים אפילו מוגדרת כמחלה. העובדה היא שיש אנשים שכל כך סובלים ממיגרנות עד שהם ניסו כל טיפול אפשרי וכל משכך כאבים שקיים אבל עדין המיגרנות חוזרות ופוגעות באיכות החיים שלהם.

 

לפני מספר שנים החלו לטפל בבוטוקס לכל מיני בעיות אחרות כמו למשל הזעה, בעיות בעור שלנו, בעיקר בניסיון להשיב חיות לעור ולטשטש את מראה הקמטים. הבוטוקס ידוע בתור חומר פלא אשר משיב לנו את הנעורים. למעשה, הבוטוקס שהוא סוג של רעלן עובד על מערכת העצבים שלנו ומשתק את השרירים.

 

הכל התחיל מכך שמטופלים ומטופלות אשר החלו לבצע טיפולים קוסמטיים במטרה להעלים את הקמטים דיווחו על כך שמאז אותם טיפולים הם כבר לא חווים יותר מיגרנות. עם הזמן החלו לחקור את זה והבינו שבוטוקס למיגרנה זה בעצם סוג של תרופה טבעית. כלומר, ניתן להזריק את החומר באזורים שונים במצח וברכות, לעתים גם בצוואר ובעצם החומר משתק את השרירים שגורמים לייצור של איזשהו חומר שהוא בעצם זה שמעודד את הופעתה של המיגרנה.

 

בוטוקס למיגרנה – איך הטיפול נעשה בפועל?

מזריקים מספר זריקות בכמות של בין 100-130 יחידות פעם בשלושה חודשים. לאחר מספר חודשים אין כבר צורך לקחת תרופות ומשככי כאבים שכן כמות ההתקפים פוחתת ולאט לאט נעלמת. הזריקות נעשות מסביב לעיניים, המצח ובין הגבות. לפעמים גם נהוג לשלב זריקות ברכות ואזור הלסת. לאנשים אשר חווים כאבי ראש גם באזור הצוואר והכתפיים, נהוג להזריק גם באזורים אלה.

 

לסיכום, בוטוקס למיגרנה או בוטוקוס לכאב ראש, הוא טיפול חדשני כאשר עוד ועוד אנשים שסובלים ממיגרנה מנסים אותו ומגלים שהוא אכן יעיל. המחט במגע עם השרירים מסייעת להקל על הכאבים ומפחיתה את כאבי הראש הכרוניים בעשרות אחוזים. הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מהופעה קבועה של מיגרנות לאורך כל השנה, ניסו טיפולים אחרים אבל לא מצאו פתרון לבעיה.

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885