סובלים מכאבי ראש ממושכים? כך תשתחררו מהם

תוכן עניינים

כאבי ראש ממושכים – טיפול חדש

כאבי ראש ממושכים נקראים גם מיגרנה. מדובר בעצם בצורה ספציפית של כאב ראש המוגדר בעוצמת הכאב שלו כקשה עד קשה מאוד. למעשה, אנשים אשר סובלים מכאבי ראש ממושכים, הרבה פעמים מוצאים את עצמם מושבתים לגמרי ולא יכולים לבצע את מגוון המשימות שהם רגילים לבצע במהלך היום יום שלהם בין אם זה להתרכז בעבודה, להיות מול המחשב, לקיים פגישות עם אנשים, לבצע פעילות גופנית ואפילו ללכת הליכה רגילה.

 

מדובר בכאב אשר מופיע באופן איטי ולאט לאט מתפתח ומתגבר. מיגרנה יכולה למעשה להימשך בין כמה שעות לכמה ימים. המטרה היא לזהות את ההתקף לפני שהוא מתחיל להתגבר ולמנוע התפתחות שלו, כלומר למצוא תרופה למיגרנה שתהיה יעילה ותציל אתכם מההתקפים הבאים.

 

מה מאפיין כאבי ראש ממושכים?

בדרך כלל, כאשר באמת מדובר במיגרנה, היא מופיעה בצד אחד של הראש, בחלק הקדמי שלו, ברכה או במצח ועם ההתעצמות שלה היא מלווה גם בבחילות, הקאות וכל גירוי סביבתי כמו רעש או אור, מאוד מפריעים לאנשים הסובלים מכאבי ראש ממושכים.

 

אנשים במצב זה סובלים מאוד, לא מתפקדים כהלכה וזקוקים לטיפול מהיר שיסייע להם לחזור לשגרה כמה שיותר מהר.

 

מה גורם לכאבי ראש ממושכים?

ובכן, יש המון סיבות שיכולות לעורר כאבי ראש כרוניים, החל מתזונה לקויה, דרך שיבושים בשעות השינה כמו חוסר שינה, הפרעות בשינה או שינה ממושכת מהרגיל. יש גם מצבים בהם תרופות יכולות להוביל לזה וזה מאוד תלוי באדם ובאורח החיים שהוא מנהל. הרבה פעמים אנשים אשר סובלים מכאבי ראש מהסוג זה חווים אותם בתקופות מסוימות כמו למשל בזמן שהגוף עובר שינוי הורמונלי קיצוני כמו למשל בזמן היריון, אחרי לידה, בזמן מחזור, בגיל ההתבגרות או בגיל המעבר.

כאבי ראש ממושכים

איך מטפלים?

נהוג לטפל בכאבי ראש כרוניים לפי עוצמת הכאב שלהם. ההמלצה היא שלא להתחיל בכדורים חלשים ואחר כך לעבור לחזקים, אלא מראש על פי עוצמת הכאב לבחור את משכך הכאבים. בדרך כלל עבור כאבי ראש ממושכים נהוג לקחת משככי כאבים מקבוצת הטריפטנים הייעודיות למיגרנה. תרופות אלה מסוגלות להפסיק התקף מיגרנה תוך שעה עד שעתיים. בנוסף, יש מגוון עצום של טיפולים הנמצאו יעילים לטיפול במיגרנה.

 

למשל, הרבה אנשים מעידים שטיפול בעזרת דיקור בשילוב תפריט תזונה מותאם אישי, מסייע לטיפול ומניעה של התקפי מיגרנה. גם הזרקות בוטוקס למיגרנה במינונים מסוימים הוכיחו את עצמכם כבין הטיפולים היעילים, הן במטרה לעצור את ההתקף באופן מיידי והן במטרה למנוע הופעה של התקפים עתידיים.

 

לסיכום, כאבי ראש ומיגרנות בהחלט קשים להתמודדות, אך ניתן לטפל בהם. בראש ובראשונה, במידה ואתם אכן סובלים מהבעיה לאורך זמן, מומלץ לגשת לרופא משפחה שיפנה אתכם לבדיקות ולנויורולוג ומשם תכנית הטיפול תותאם לכם באופן אישי וספציפי.

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885