תרופה למיגרנה – התרופה שתציל את הראש שלכם

תוכן עניינים

תרופה למיגרנה – האם יש דבר כזה?

אנשים רבים החווים מיגרנה בין אם פעם בכמה זמן ובין אם לעתים קרובות שואלים את עצמם איך הם יכולים להיפטר מזה ואיזו תרופה למיגרנה עשויה לעזור להם. הלא קשה מאוד להשלים עם חיים של הכוללים התקפי מיגרנה, אך החדשות הטובות הן – שהיום כבר לא חייבים.

 

מדובר בכאב חד מאוד שלרוב מגיע בחלק אחד של הראש, מלווה במגוון של תסמינים כמו סחרחורות, כאבי ראש, לעתים הקאות, רגישות לאור ולרעש. אמנם טרם נמצאה תרופה למיגרנה, אך כן יש מגוון דברים שכן ניתן לעשות כדי:

 

 1. להפחית את תכיפות המיגרנות
 2. להפחית את עוצמת הכאב
 3. לצמצם את כמות השעות שהיא מופיעה

 

למעשה, ישנם אנשים הסובלים ממיגרנה שמגיעה לאורך שנים, אפילו כמה פעמים בשבוע. למשל, נשים. לנשים המקבלות ווסת יש נטייה לחוות התקפי מיגרנה בתקופת המחזור ובתקופה שמקדימה את המחזור החודשי, זאת בעקבות שינויים הורמונליים שהגוף עובר.

 

איך מזהים שמדובר במיגרנה ולא בכאב ראש רגיל?

בדרך כלל המיגרנה מופיע בצד אחד של הפנים או הראש ומדובר בכאבים מאוד חזקים. אנשים הסובלים ממיגרנה לרוב זקוקים לחדר סגור, שקט וחשוך כדי להעביר את הכאב. יחד עם זאת, יש כאלה שלא יכולים לסבול את הכאב וזה פשוט פוגע להם בכל אורח החיים שלהם. אותם אנשים לוקחים חופש מהעבודה, מבטלים כל מיני דברים שהם קבעו ואלו הן רק חלק קטן מהדוגמאות.

 

אז מה אפשר לעשות?

ובכן, מי שסובל ממיגרנה באופן קבוע יכול לקחת כדורים או באופן קבוע או כאשר המיגרנה צפויה להגיע במטרה למנוע הופעה שלה. תרופה למיגרנה המבוססת על כדורים יכולה לעזור ויכול גם שלא לעזור. יש כל מיני תאוריות ברפואה כאשר בעבר היו בטוחים שהמיגרנה נוצרת אך ורק בעקבות התרחבות והיצרות של כלי הדם. היום יש כאלה שטוענים כי בכלל מדובר בפעילות של העצבים עצמם במוח. המוח שלנו לא מעוצבב ואפשר לגעת באזורים מסוימים בלי שיכאב. לכן שכואב לנו הראש כואבים מבנים שונים כמו קרומי המוח וכלי הדם. במקרים של מיגרנה הדבר הכי חשוב לפני שבוחרים תרופה למיגרנה או טיפול במיגרנה הוא לאבחן את הסיבה.

 

גורמים אפשריים להופעה של מיגרנה:

 • סטרס ומתח
 • רגישות למזון
 • שינה לא מספקת
 • עודף שינה
 • פעילות גופנית מסוימת
 • נטילה של תרופה
 • שינויים הורמונליים

 

בשלב הבא, אחרי שנבין את הסיבה להופעה של מיגרנה, ניתן יהיה להתאים טיפול מתאים. ניתן לחלק את החולים הסובלים ממיגרנה לשתי קבוצות.

 

 1. חולים הזקוקים לטיפול סימפטומתי בזמן התקף, למשל נשים בזמן מחזור
 2. חולים עם התקפים המופיעים לעתים קרובות.

 

במקרה הראשון, כדור לכאבים יכול לעזור אבל במקרה השני זה ממש לא מספיק. אחד הדברים שכן עוזרים וזכה לכינוי תרופה למיגרנה הוא חומר המכונה בוטוקס אותו מזריקים לאזורים שונים במצח והוא בעצם מסייע להיפטר מהמיגרנה ולהפחית באופן משמעותי הן את התדירות שהיא מופיע והן את העוצמות של הכאב.

טיפול בוטוקס למיגרנה

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885