מתמודדים עם הזעת יתר בכל הגוף באמצעות בוטוקס

תוכן עניינים

אנשים רבים סובלים מהזעת יתר אשר גורמת להם לפגיעה קשה באיכות החיים, על אחת כמה וכמה במקרה של הזעת יתר בכל הגוף. הדבר שמתבטא באי נוחות, ריחות לא נעימים, עלייה בסיכויים לסבול מזיהומי עור שונים וכמובן שגם ירידה בביטחון העצמי. אם זה לא מספיק, ניתן לחוות הזעת יתר בכל הגוף ולפרקי זמן ארוכים מאוד.

חשוב להדגיש שמעבר לחוסר הנוחות או לקושי האסתטי, מדובר בבעיה רפואית הנובעת משיבוש בפעילותה של בלוטת הזיעה. אבל יש מה לעשות. גם אתם סובלים מהבעיה הנפוצה של הזעת יתר ומחפשים פתרון יעיל, סביר להניח שתיתקלו בלא מעט כלים וטיפולים, יעילים יותר או פחות. במאמר הבא נציג בפניכם את האפשרות של טיפול בוטוקס להזעת יתר, הנחשב לבטוח וליעיל בכל קנה מידה: פתרון מצוין למי שמחפש לבחור במקרה של הזעת יתר טיפול טבעי ובטוח באופן יחסי.

טיפול בהזעת יתר בכל הגוף – יתרונות הבוטוקס

אחד היתרונות הבולטים של בוטוקס רפואי להזעת יתר נוגע לכך שהוא יכול לספק מענה לצורות שונות של הבעיה. אומנם בימינו קיימים תכשירים שונים אשר מסוגלים לטפל בתופעה ברמה כזאת או אחרת, אך רובם לא מצליחים להעלים את הזעת היתר לגמרי. אחת הבעיות הנפוצות היא הזעה פתאומית בכל הגוף היא שגם אם נראה שההזעה נעלמת לפרק זמן קצר או אחר, היא עלולה לחזור ביתר שאת.

טיפול בהזעת יתר בכל הגוף באמצעות בוטוקס מהווה אפשרות יעילה, בין אם מדובר בהזעת יתר ממוקדת או הזעת יתר בכל הגוף, והן במקרה של הזעת יתר פתאומית או הזעת יתר ממושכת (ואפילו כרונית). הטיפול נחשב לפשוט באופן יחסי לביצוע, כאשר מבצע זאת גורם מוסמך המכיר את השיטה על בוריה, ובדרך כלל לא כרוך בסיכונים או בתופעות לוואי ראויות לציון.

הזעת יתר בכל הגוף

באילו אזורים בגוף נפוצה הבעיה?

הזעת יתר בידיים

המקרה השכיח ביותר של הזעת יתר בגוף הוא הזעת יתר בידיים, אולם אל דאגה: ניתן לטפל בכך ביעילות רבה באמצעות בוטוקס. אנשים אשר סובלים מבעיה זו נמנעים מללחוץ ידיים או לחבק, מעדיפים להימנע מקרבה אינטימית עם בני זוג ואף עשויים לפתח זיהומי עור וציפורניים. זאת ועוד, קשה להם להתמיד במשרות שדורשות מהם לעבוד עם הידיים, במיוחד כאשר מדובר במכשור מסוכן או במשימות עדינות ומורכבות.

טיפול בוטוקס יכול לפתור את העניין. התוצאות באות לידי ביטוי תוך ימים ספורים ממועד הטיפול, ואיכות החיים משתפרת באופן ניכר.

הזעת יתר בבית השחי

גם הזעת יתר בבית השחי נחשבת לדבר מאוד שכיח, כשמי שסובל מכך מתקשה מאוד להסתיר זאת בשל אותם ה- "עיגולים" הבאים לידי ביטוי כסימני רטיבות על גבי הבגדים. במצב זה האדם מוצא את עצמו לובש אך ורק בגדים שחורים או כהים וחושש מאוד להתבלט, שמא ישימו לב לכתמי הזיעה שלו.

טיפול בהזעת יתר בבית השחי באמצעות בוטוקס אף הוא נחשב למאוד יעיל ומתבצע בצורה פשוטה ומהירה, כשלאחר עד כ-7 ימים ההזעה תיפסק לגמרי. התוצאות מחזיקות זמן ממוצע של כחצי שנה, ואז יש לחזור על הפעולה בשנית.

הזעת יתר ברגליים

כאשר מדובר על הזעת יתר ברגליים, התופעה לא רק שאינה נעימה מבחינת ריחות, אסתטיקה ואי נוחות אלא גם עלולה להיות מסוכנת בשל הסיכוי להחליק על גבי הרצפה. הדבר מורגש בעיקר בקיץ, אז גדל גם הסיכוי להתפתחות פטרת הציפורניים ומחלות עור נוספות. הזרקת בוטוקס לאורך כף הרגל מצליחה להביא לצמצום משמעותי ברמת ההזעה ולתוצאות שמחזיקות מעמד עד 9 חודשים, מה שלא ניתן להשיג בשיטות אחרות.

כך מבצעים את הטיפול

העיקרון המרכזי של טיפולי בוטוקס הוא שבמהלכם מזריקים בוטוקס לאזורים הבעייתיים, כלומר, האזורים אשר נוטים להתכסות בזיעה. הבוטוקס הוא למעשה רעלן בשם בוטולינום טוקסין, והוא גורם להשבתה זמנית של פעילות הרצפטורים באזורים מסוימים בגוף, ובכך גורם להפסקת הפעילות הביולוגית בהם. במילים אחרות: משתקים כאן באופן זמני, ובצורה סלקטיבית, את פעילותן של בלוטות ההזעה באותם אזורים בגוף.

טיפול בהזעת יתר בעזרת בוטוקס שונה בהשוואה לטיפולים אחרים המבוססים על הרעלן, אבל מיועדים למטרות שונות: כך למשל אם מעמידים מנגד את האפשרות של טיפול בוטוקס להעלמת קמטים, אפשר לראות שבמקרה של הזעת יתר נזריק בדרך כלל כמויות גבוהות יותר של בוטוקס (מה שמייקר מעט את המחיר של הטיפול). ההשפעה של הבוטוקס במצבים אלו ניכרת למשך 2 עד 8 חודשים, אז צריך לבצע את הטיפול פעם נוספת.

מה עוד חשוב לדעת על בוטוקס להזעת יתר?

  • הטיפול דורש בחלק מהמקרים מספר פעולות הכנה, לרבות מריחה של קרם לאלחוש אזור הטיפול המיועד. הטיפול אינו כרוך בכאבים בחלק הארי של המקרים, גם אם ייתכן שתחושו אי נעימות מסוימת
  • אנשים רבים שומעים במדיות השונות כי במקרה של הזעת יתר, טיפול טבעי גם כן יכול לעזור. חשוב לדעת כי הדבר יכול להקל על המצב רק במקרים קלים יחסית של הזעת יתר, אך כאשר מדובר בהזעת יתר משמעותית ובמידה ומעוניינים בתוצאות ארוכות טווח מבלי להתעסק בכך כל היום, הבוטוקס הוא האפשרות המועדפת.
  • במרבית הקליניקות יגבו מחירים הוגנים עבור בוטוקס להזעת יתר, ששווים בהחלט את ההשקעה הכספית. מחיר של כאלפי שקלים בודדים בשנה הינו הגיוני בהחלט ועדיף בהרבה על רכישת תכשירים יקרים מספר פעמים בשנה, שלא באמת יעילים באופן מושלם.

יש לציין כי לפני שבוחרים באפשרות של טיפול בוטוקס, הזעת יתר צריכה להיות מאובחנת גם על ידי רופא. אם מתגלה כי מדובר במקרה של הזעת יתר כרונית ללא סיבה רפואית כלשהי, או הזעה מוגברת פתאומית שלא ניתן היה למצוא לה גורם, ניתן בהחלט להתחיל בטיפולי הבוטוקס.

אם הדבר נובע מבעיה רפואית כלשהי, הרי שהפתרון המתבקש הוא ניסיון להתמודד קודם כל איתה: יש מצבים בהם ניתן לטפל בבעיות הנקודתיות באמצעות טיפול תרופתי מסוגים שונים, על פי הוראת הרופא.

 

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885