מזיעים בצורה לא רגילה? יש טיפול בהזעת יתר

תוכן עניינים

הזעת יתר בכפות הידיים, ברגליים ובבתי השחי זו חוויה לא נעימה כלל. החלפה של חולצות בתדירות גבוהה, שימוש תדיר בדורדוראנט, תחושת חוסר נעימות שצפה כאשר רוצים לתת יד למישהי במסיבה ועוד, יכולים להפוך לחוויה טראומטית של ממש. זכרו, אתם לא לבד. הזעת יתר זו תופעה נפוצה אותה חווה על בסיס יום יומי בערך 10% מאוכלוסיית העולם, כך שלא מפתיע שהאנושות, לאורך השנים, חיפשה ומצאה דרכים להתמודד עם התופעה. מחפשים טיפול בהזעת יתר? הגעתם למקום הנכון.

טיפול בהזעת יתר

רגע לפני שנצלול אל תוך המידע על אופן הטיפול החדש בתופעה של הזעת יתר, או כמו שקוראים לה בשפה המקצועית: 'היפרהידרוזיס', חשוב לנו להדגיש כי כל הנאמר כאן לא מחליף איבחון של איש מקצוע מנוסה. איננו יכולים לאבחן דרך מסך לא כל שכן להציע טיפול מתאים בדיוק עבורך. לכן, החלטנו לתת כאן טעימה וידע כללי שיעזרו לכם לבחור טוב יותר. ההמלצה שלנו היא תמיד, ללכת לאיש מקצוע מנוסה שייתן לכם חוות דעת ויעזור לכם להתחיל טיפול טוב ומתאים עבורכם.

מה ההבדל בין הזעה רגילה להזעת יתר?

הזעה היא תופעה נפוצה שבלעדיה אף אחד לא יכול להתקיים. למעשה, הזעת יתר מתרחשת אצל בני אדם כיוון שאנו שייכים לסוג החיות להן יש 'דם חם'. מה זה אומר? לא מדובר כמובן על מצב רגשי, כמאמר הפתגם, אלא אנו מדברים על מצב פיזיולוגי בו גוף האדם מתנהל בצורה תקינה כאשר חום הגוף שלו הוא של 37 מעלות.

כאשר עולה החום, אם בגלל מחלה או בעקבות מכת חום, אנו צריכים למצוא דרכים להוריד את חום הגוף על מנת למנוע סיבוכים שעלולים, במקרים קיצוניים להביא למוות.

כך שהפעולה הראשונה שגוף האדם עושה כדי להגן על עצמו היא הפרשת זיעה במידה והטמפרטורה בחוץ מגיעה למידות גבוהות. אנחנו חיים במדינת ישראל, כך שזיעה כמובן היא דבר לא זר עבורנו בכלל. אלא, שיש כאלו שמזיעים גם כשלא ממש חם בחוץ ובכמות גדולה בהרבה מאשר אצל כל אדם אחר.

בדרך כלל הדעת יתר תהיה משהו שקשה להתעלם ממנו. יכול להיות שתרגישו כי אתם חייבים ללכת עם חולצה נוספת לכל מקום, יכול להיות שתמצאו את עצמכם נמנעים מלתת יד בעקבות הזעת יתר בידיים או שלא תוכלו לפתוח בקבוק של שתיה קלה בעקבות אותה הזעת יתר. יכול להיות שתמצאו את עצמכם נמנעים מלחלוץ נעליים במקומות מסוימים בעקבות הזעה מוגברת וכן הלאה.

אם אתם חווים משהו מהתסמינים הללו ולא בטוחים מה הבעיה שלכם, יכול מאוד להיות שאתם אכן סובלים מהזעת יתר.

מה קורה לגוף במקרה של הזעת יתר?

הזיעה יוצאת מהגוף דרך 'בלוטות הזיעה' הממוקמות בבתי השחי ובכפות הידיים והרגליים. גוף האדם פועל בזכות ה- 'מערכת העצבית'. זו מערכת המעבירה, בעזרת העצבים, פקודות מהמוח לחלקי הגוף השונים על מנת להפעיל אותם כנדרש. כאשר הגוף מבין שהוא מתחמם והוא צריך להפריש זיעה, המוח נותן פקודה לבלוטות ההזעה לפלוט זיעה.

במקרה של הזעת יתר הבעיה יכולה להיות באחד משני מוקדים. בחלק במוח הנותן את הפקודה לגוף או בבלוטות ההזעה עצמן. לכן, הטיפול, מטבע הדברים, יתרכז בחיבור בין שני החלקים הללו.

שינויים קלים באורח החיים

כאן לא מדובר על טיפול מניעתי. זאת אומרת, כתוצאה מהטיפול לא תגיעו למצב בו אתם לא סובלים כלל מהזעת יתר. אבל, כן ניתן להקל במשהו על שיגרת היום יום. כאן אנו מדברים כמובן על אכילה של מאכלים שלא מעודדים הזעה כמו קפה או אלכוהול. אם אתם אוכלים מאכלים חריפים, עדיף להימנע מכך על מנת למנוע ריח זיעה חריף במיוחד. שימוש בדורדוראנטים המכילים מעט מלחי אלומיניום המעקבים זיעה, לבישה של בגדים רחבים המנדפים זיעה. כך לעשות כמובן בגרביים ויותר מכל, השתדלו להימנע מלבישה של נעליים אטומות. עדיף להיעזר בסנדלים או כפכפים.

שימוש במשחות

ישנן משחות שיכולות לסייע, בייחוד כאלו המכילות אלומיניום כלוריד. על פניו מדובר בטיפול זול יחסית וקל לביצוע. אלא שצריך להקפיד להתקלח כל לילה ולמרוח את החומר על עור נקי. בוקר יש לשטוף את החומר מהעור, כך שמדובר בטיפול המיועד בעיקר לאנשים מאוד מסודרים היודעים להקפיד על שיגרה קבועה.

החיסרון הבולט של השיטה הזו היא שלעיתים החומר עלול לייצר גירוי. על פניו התחושה אמורה להיעלם עם הזמן. אבל במידה וזה לא קורה צריך לחשוב על פתרונות נוספים. בנוסף, חשוב לזכור כי שימוש במשחה יכול להקל במשהו מהתופעה עבור אלו הסובלים ממנה ברמה קלה. אלו הסובלים מתופעה של הזעת יתר מוגברת ברמה גבוהה כנראה יידרשו למצוא פתרונות נוספים.

טיפול בעזרת ניתוח

יש כאלו המחליטים לעבור ניתוח שמבצע ניתוק מסוים בתוך המערכת העיצבית על מנת למנוע הזעת יתר. מדובר בניתוח אמנם לא מסובך אבל אין ספק כי מדובר בפרוצדוה פולשנית למדי. חשוב לזכור כי יש כאלו שיצאו מהטיפול כאשר הם לא סובלים יותר מהזעת יתר אבל, לא מין הנמנע שיצאו עם 'הזעת יתר מפצה'. זאת אומרת שהגוף ימצא דרכים אחרות להוציא זיעת יתר, דרך הישבן או נקודות אחרות בגוף.

בוטוקס לטיפול בהזעה

בוטוקס, אותו חומר המשמש אותנו במרפאות קוסמטיקה יכול לעזור במקרה של הזעת יתר וגם מקרים רפואיים אחרים, מה שרבים רואים בתור "בוטוקס רפואי". אנו מדברים על זריקה הנעשית פעם בחצי שנה לערך המאפשרת קיום חיים תקין לאורך המן בו הזריקה משפיעה.

בוטוקס הוא חומר שמבצע הרפיה של השריר במקום בו בחרנו להזריק את החומר. למעשה, אנו מדברים על חומר שיכול 'לפגוע' בצורה מבוקרת בבלוטות ההזעה באופן כזה שימנע מהן להפריש עודפי זיעה.

אנו מדברים על תהליך לא כואב אבל כמובן כזה שיש לעשותו במרפאה מנוסה תוך השגחה של רופא המוסמך לבצע פעולה רפואית זו.

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885