טיפול בכאבי ראש – ממה זה נגרם, ומה אפשר לעשות?

תוכן עניינים

כאב ראש יכול להגיח לחיינו בכל רגע בלתי נתון בחיים, ללא כל התראה מוקדמת, ולשבש את התוכניות שלנו לאותו היום, או במקרים רבים אפילו לשבש את תוכניותינו למספר ימים שלמים. כאב ראש, מהווה את אחד מהסממנים הרפואיים הנפוצים ביותר כיום, זאת כאשר חלק נכבד מהאוכלוסייה סובל מהופעה שכיחה של כאבי ראש. הרפואה המשלימה, מציעה טיפול בכאבי ראש אשר מצליחים לסייע לאנשים שסובלים מכאבי ראש במקומות רבים בהם הרפואה המודרנית  נכשלה. במאמר הקרוב נלמד על כך עוד.

מבוא לכאבי ראש

במידה שאתם סובלים מכאבי ראש חוזרים ונשנים – דעו לכם שאתם לא נמצאים לבד, שכן אחוז גדול מאוכלוסיית העולם, סובל מכאבי ראש אשר מגיחים לחייהם כל פרק זמן מסוים. בנוסף, נהוג לחלק כיום את כאבי הראש כיום למספר קבוצות שונות, זאת כאשר כל קבוצה עשויה להופיע לפרק זמן אחר, ולגרור אופי טיפול אחר. למרבה הצער רפואה מערבית נכשלת פעמים רבות במתן מענה ראוי לסוגים מסוימים של כאבי ראש.

מה הסיבות והגורמים שמובילים להיווצרות של כאבי ראש

ובכן, יש לא מעט סיבות וגורמים שיכולים להוביל להיווצרות של כאבי ראש ולכן רופאים ובעלי מקצוע רבים מתקשים לאתר את הגורם לבעיה וזה גם הקושי במציאת הטיפול המתאים ביותר. בין הגורמים והסיבות המובילים להיווצרות של כאבי ראש הם:

 1. חוסר או עודף שינה
 2. תזונה לקויה
 3. שתיית משקאות המכילים קפאין באופן לא מאוזן
 4. שתיית משקאות המכילים אלכוהות באופן לא מאוזן
 5. מזונות ומשקאות ספיציפיים כמו גבינה צהובה, שוקולד, יין אדום וכדומה…
 6. אורח חיים יושבני
 7. גנטיקה
 8. עישון
 9. תרופות מסוימות מעודדות היווצרות של כאבי ראש ואף סחרחורות כמו תרופות נוגדות דיכאון וחרדה
 10. שינויים הורמונליים כמו למשל נשים שחוות כאבי ראש חריפים לפני ובזמן מחזור, נשים בהריון, נשים אחרי לידה, נשים מיניקות ועוד…

 

טיפול המוצע על ידי הרפואה המשלימה

הרפואה המשלימה היא רפואה אשר התפתחה לאורך השנים בתרבויות מסוימות, זאת לדוגמת התרבות הסינית – ומהווה למעשה רפואה נוספת לדרכי הרפואה המודרניות והקלאסיות שאנחנו מכירים לרוב. הרפואה הסינית, מאמינה כי יש קשר ממשי בין כל הופעה של סממן רפואי כלשהו בגוף האדם, לבין המצב הנפשי בו שרוי אותו האדם. כך למעשה, הרפואה הסינית מאמינה כי בעזרת טיפולים שנוגעים בנפש האדם, ניתן להגיע לשורש הבעיה הרפואית ולפתור אותה. מבין הטיפולים השונים שהרפואה הסינית מציעה לכאבי ראש ניתן למצוא:

 • דיקור סיני
 • טיפול בצמחי מרפא
 • הומאופתיה
 • עיסוי רפואי סיני
 • תזונה טבעית
 • בוטוקס
 • ועוד..

לסיכום, אם אתם סובלים מכאבי ראש באופן כרוני, מומלץ שלא להזניח את הבעיה ולגשת לאבחון. תחילה גשו לרופא המשפחה והוא יכוון אתכם לאפשרויות הטיפול הקיימות.

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885