טיפול בבוטוקס לכאבי הראש ודי לכאב

תוכן עניינים

בוטוקס לכאבי ראש

סובלים ממיגרנה או כאבי ראש לעתים קרובות? מרגישים שהבעיה הזו פוגעת בתפקוד היומיומי שלכם וחולמים שזה פשוט ייפסק? חדשות טובות! אתם לא לבד ויש לנו פתרון ייחודי ויוצא דופן שכבר עזר לעשרות אלפי מטופלים ברחבי העולם וממשיך לסייע גם למטופלים בישראל! בוטוקס לכאבי ראש.

 

למעשה, מדובר בטיפול חדשני הפועל על השרירים של מערכת העצבים המרכזית ופשוט מסייע להפחית את הכאב בזמן אמת ללא תופעות לוואי, כך שתוך זמן קצר תוכלו לשוב לעבודה, לסידורים ולכל הדברים שאתם רגילים לעשות רק הפעם בלי כאב ראש.

 

בוטוקס לכאבי ראש הוא טיפול המותאם לאנשים מסוימים הסובלים מכאבי ראש, תסמיני מיגרנה ומיגרנות כרוניות. זאת אומרת, שלא כל אחד שיש לו כאב ראש לפני מבחן חשוב כתוצאה מסטרס או כל אחת שחווה קצת כאב ראש לפני ובזמן מחזור יכולים לעבור את הטיפול הזה.

 

בוטוקס לכאבי הראש – למי זה מתאים ואיך זה נעשה?

טיפול בבוטוקס מתאים לאנשים הסובלים מכאב ראש ספציפי המכונה מיגרנה. מיגרנה היא בעצם כאב ראש מאוד מאוד חזק ועוצמתי אשר בא לידי ביטוי בכאב חד באזור הרכות ובדרך כלל מאפיין צד אחד של הראש. לעתים קרובות אנשים הסובלים מכאב ראש זה חשים תופעות לוואי ותסמינים נוספים פרט לכאב הראש החזק כמו למשל רגישות לאור, רגישות לרעשים, רגישות לריחות, בחילות ואפילו הקאות. מדובר בכאב המאופיין בסוג של פטישים או דפיקות חזקות שבא ומתעצם בפעולות מסוימות שאנחנו עושים תוך כדי ההתקף.
לא סתם מכנים מיגרנה כאחת המחלות השכיחות והקשות לטיפול בעידן המודרני.

 

הטיפול נעשה אחת לשלושה חודשים אבל זה מאוד תלוי גם במטופל, בכמות כאבי הראש מהם הוא סובל בחודש ובעוצמה שלהם. טיפול בבוטוקס לכאבי ראש יכול להיות טיפול ממוקד בכמה אזורים מסוימים או טיפול נרחב המשלב גם אזורים כמו הצוואר.

מה זה בכלל בוטוקס, ואיך הוא קשור לכאבי ראש?

בוטוקס הוא בעצם שם של מותג או מוצר. ודאי שמעתם או נתקלתם בשם הזה בהקשר של טיפולים אחרים. הרי בעידן שלנו, עידן שבו כולנו רוצים לשמור על מראה עור הפנים ולהילחם בתהליך ההזדקנות, מדובר בפריצת דרך של ממש. מה שיש בתכשיר הזה הוא בעצם רעלן מסוג בוטולניום טוקסין TYPE A ואחד מהשמות המסחריים של הרעלן הזה הוא בוטוקס. הבוטוקס משמש אותנו להמון סוגים של טיפולים ברחבי העולם כמו למשל טיפול בהזעה, טיפול בהתכווצויות שרירים חוזרות, טיפולים אסתטטיים בהם ניתן להתגבר על מראה קמטוטים או קמטים ובשנות ה-90 נמצא כי הוא מסייע גם לטיול בכאבי ראש ומיגרנות.

 

בוטוקס לכאב ראש הוא טיפול המוגדר כסוג של תופעה משום שעד היום יש המון ויכוחים, חוסר אחידות וחוסר הסכמה לגבי איך בעצם קורה התהליך המורכב הזה שבו נוצרים מיגרנה וכאבי ראש כרוניים. יש כל מיני תיאוריות ולמעשה חשוב קודם כל להבין איך הבוטוקס נכנס לתוך התמונה הזו של טיפול בכאבי ראש ומיגרנות. כמו רוב הדברים שנתגלו ברפואה, גם הבוטוקס התגלה במקרה בתור חומר המסייע בהקלה של כאבי ראש ומיגרנות. כלומר תוך כדי שהזריקו למטופלים בוטוקס להתוויות אחרות כמו למשל לטיפול בקמטים, גילו שהוא בעצם גם עוזר לכאבי ראש וחלק שינוי דרמטי ומהותי אשר פתאום שינה לגמרי את החיים של אותם אנשים.

למרות שעדיין לא ברורה מה הסיבה, הרפואה הגיעה למסקנה וודאית שלבוטוקס יש השפעה חיובית על תהלי שיפור הכאבים בגוף. טיפול בכאב ראש שכזה נעשה בהזרקה באזורים שונים בהם ממוקד הכאב כמו למשל מאחורי הראש באזור העורף, מעל העיניים, בצידי הראשו במצח.

 

אז מהם היתרונות בוטוקס לכאבי ראש?

  1. טיפול יעיל – רוב המטופלים שניסו את הטיפול מעידים על כך שהטיפול הפחית בצורה ניכרת את הכאב ואף הוביל לכך שכמות ההתקפים ירדה באופן משמעותי.
  2. כאן ועכשיו – ניתן לעבור את הטיפול בזמן התקף מיגרנה, היות ורוב ההתקפים נמשכים בין כמה שעות לכמה ימים.
  3. תופעות לוואי קלות בלבד כמו שטפי דם ואדמומיות.
  4. הטיפול מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל.

 

בוטוקס לכאבי ראש – האם יש גם חסרונות?

כמו בכל דבר, לצד היתרונות יש גם חסרונות בטיפול בוטוקס לכאבי ראש. ראשית כל הטיפול לא מתאים לכולם. הוא מתאים רק לאנשים שסובלים מכאבי ראש ומיגרנות בצורה קשה הפוגעת באיכות החיים שלהם. מיגרנה היא תופעה שבספקטרום הרחב היא מאוד נפוצה. מנתונים עולה שלמעלה מ-9% מהגברים ולמעלה מ-20% מהנשים סובלים ממיגרנות. יחד עם זאת, עדיין מדובר בטיפול שמתאים גם לאנשים שההתקפים שלהם מאוד קשים אבל גם התדירות שהם מופיעים היא מאוד גבוהה.

כלומר, אם מדובר בהתקף אחד בשלושה חודשים, זה פחות מתאים. בדרך כלל יתאימו טיפול של בוטוקס לכאבי ראש רק אחרי שאותו מטופל ניסה טיפולים אחרים שלא עבדו או לא שיפרו את המצב בצורה ניכרת. חיסרון נוסף הוא שהטיפול בכאבי ראש ומיגרנות בעזרת בוטוקס אינו נכנס לסל הבריאות. מדובר בטיפול מאוד יקר ורק לפני זמן לא רק ה- FDA אישר כי טיפול בבוטוקס לכאבי ראש ספציפית אכן מתאים. כרגע הטיפול נעשה רק באופן פרטי והוא עולה לא מעט. בנוסף, יש צורך לחזור על הטיפול אחת לשלושה חודשים בממוצע.

 

לסיכום, אם גם אתם סובלים מכאבי ראש ומיגרנות לעתים קרובות, אם גם אתם ניסיתםמגוון שיטות טיפול במיגרנה ולא מצאתם פתרון, אם כאבי הראש מגבילים אתכם ומונעים מכם לנהל את שגרת החיים שלכם כפי שהייתם רוצים, פנו לנוירולוג מומחה המטפל בכאבי ראש בבוטוקס ואולי יימצא כי אתם מתאימים לעבור את הטיפול ותוכלו לשפר את איכות החיים שלכם בצורה ניכרת ולהיפטר מהכאבים.

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885