טיפול יעיל במיגרנה שלא ידעתם שקיים היום – הכירו את הבוטוקס

תוכן עניינים

טיפול במיגרנה – חדש!

מיגרנה היא תופעה של כאבי ראש איומים המופיעים בדרך כלל במצח ליד הרכה, בעיניים ולפעמים זה גם מתלווה בצוואר תפוס.
למעשה, מי שסובל ממיגרנה מעיד על פגיעה ניכרת באיכות החיים ובתפקוד היומיומי. טיפול במיגרנה לרוב נעשה בהתאם לאורח החיים של המטופל הסובל ממנה. הרפואה המודרנית מגדירה מיגרנה כאחת מהמחלות הנפוצות והשכיחות, שכן אחוז גבוה מהאנשים מגיעים לרופא לקבלת טיפול במיגרנה.

 

העניין עם מיגרנה הוא שהיא לא מהכאבים שעוברים אחרי שעה או שעתיים. מיגרנה יכולה להימשך גם כמה שעות ובמקרים קיצוניים אפילו כמה ימים. אנשים הסובלים ממיגרנה מעידים שכאשר היא מופיע התקף הם נמנעים מללכת לעבודה, הם לא עושים את הפעילויות שהם רגילים לעשות בין אם זה תחביבים, חוגים או הליכה לעבודה, הם לא נפגשים עם אנשים, הם פשוט מתנתקים מהעולם עד שהמיגרנה עוברת. טיפול במיגרנה מתחלק לשני סוגים עיקריים:

 

  1. טיפול בתרופות
  2. טיפול טבעי
  3. טיפול בוטוקוס למיגרנה – חדש, יעיל וללא תופעות לוואי

 

ברוב המקרים, אנשים הסובלים ממיגרנה ולא משנה באיזו תדירות ינסו קודם כל טיפול במיגרנה באמצעות תרופות ורק אם זה לא עוזר הם יתחילו לנסות כל מיני שיטות אחרות לטפל בבעיה.

גם כאן ניתן לחלק טיפול במגירנה באמצעות תרופות לשני סוגים:

 

  1. טיפול במיגרנה באמצעות תרופות ללא מרשם: אדויל, אקסידול, אופטלגין, אקמול, נורופן וכדומה.
  2. טיפול במיגרנה הניתן רק באמצעות מרשם רופא: תרופות המונעות את הכאב דוגמת טריפטול, אלטריפטן, רוקסט, סומטרידק, טופיתרים ועוד.

טיפול במיגרנה

טיפול מנע במיגרנה

מכיון ויש לא מעט אנשים הסובלים ממיגרנה לעתים קרובות, חלק מהרופאים ממליצים טיפול מניעתי. את התרופה בדרך כלל יש ליטול באופן יומיומי קבוע במטרה להפחית הן את תדירות ההתקפים והן את העוצמה שלהם. בדרך כלל טיפול במיגרנה מהסוג הזה מומלץ רק עבור מי שסובל ממיגרנה באופן שבו היא פוגעת בשגרת ובאיכות החיים.

חשוב לדעת שחלק גדול מהתרופות הללו אסורות במקרים כמו הריון, הנקה או עבור מטופלים הסובלים ממחלות או בעיות רפואיות אחרות ונוטלים תרופות במקביל.

 

טיפול באמצעות בוטוקס

חשבתם שחומר הבוטוקס מיועד אך ורק להגדלת השפתיים או טשטוש קמטים במצח? חשוב שתדעו שהבוטוקס נמצא יעיל ביותר גם בתור טיפול למיגרנה. הבוטוקס מרפה את שרירי המצח ובכך מקל משמעותית על הסובלים מכאבי ראש כרוניים ומחפשים טיפול לכאבי ראש.

 

למה נשים סובלות יותר מגברים?

למעשה, אנחנו מדברים על למעלה מ-25% מהנשים שסובלות מתופעת המיגרנה. מדובר בכאב שהוא חד צדדי, זאת אומרת מופיע בצד אחד של הראש והכאב הוא הולם, קשה ויכול להגיע בתדירות גבוהה וכאשר היא מגיעה כאמור היא מסרבת לעזור.

הסיבה לכך שנשים סובלות ממיגרנות יותר מנשים היא הורמונלית. כלומר, יש המון נשים שסביב שינויים במערכת ההורמונלית כמו למשל גיל ההתבגרות, וסת, גיל המעבר, הריון, הנקה – המיגרנות יופיעו יותר.

 

מהם הסימנים להופעה של מיגרנה?

פרט למה שכבר הזכרנו, מיגרנה הרבה פעמים יכולה להיות מאופיינת גם בבחילות, הקאות, שינויים בראייה, ירידה בתיאבון, שינויים במצב הרוח, דיכאון ואי ריכוז. אנשים הסובלים ממיגרנה מעידים כי בזמן התקף הם מאוד רגישים לאור ולרעשים. כלומר, כשההתקף מגיע הם פשוט רק רוצים להיסגר באיזה חדר חשוך, שקט, בלי אף אחד ולחכות שזה יעבור. המיגרנה באיזה שהוא אופן מנהלת לנו את החיים כי אנחנו בתחושה שהרבה פעמים אין מה לעשות אבל למעשה, יש מה לעשות והרבה.

 

טיפול במיגרנות – מאיפה מתחילים?

כדי שניתן יהיה לחוות את הטיפול במיגרנה כמשהו שהוא יעיל, עלינו קודם כל לעבור אבחנה מסודרת שתאפשר לרופא או למטפל להבין מה הסיבה שבגללה המיגרנה שלנו מופיעה. לפעמים מדובר בסיבה אחת, לפעמים מדובר בשילוב של כמה דברים.

בהחלט אפשר לומר שקיימים טריגרים מסוימים להופעה של מיגרנות. לכן, כאשר רופא או מטפל מקצועי המתשאל מטופל לגבי המיגרנה הוא מחלק את התשאול לכמה שלבים:

 

  1. סוג המיגרנה – מיגרנה מתחלקת לשני סוגים עיקריים. מיגרנה עם אאורה ומיגרנה ללא אאורה. אאורה זה בעצם תסמין המקדים את ההתקף עצמו ונמשך בדרך כלל כמה דקות. בדרך כלל מי שחווה אאורה מרגיש שינויים חדים בראייה כמו למשל זגזגים כאלה או טשטוש בראייה לצד רגישות מאוד גבוהה לאור ולרעש.
  2. עוצמת הכאב – נהוג לבקש מהמטופל לדרג את הכאב בין 1-10.
  3. כמה זמן נמשכת המיגרנה – יש אנשים הסובלים ממיגרנה 1 לשבוע, אחרים סובלים ממנה 2 בשבוע ויש כאלה שסובלים ממנה אחת לחודש.
  4. האם יש תקופה מסוימת שהמיגרנה מופיע כמו למשל אחרי אכילה של מזון מסוים, בתקופות של עומס ולחץ מוגברים, בזמן, לפני או אחרי מחזור, אחרי פעילות גופנית וכדומה.

 

בשלב הבא, כדי להתאים טיפול במיגרנה, חשוב להבין את הסגנון ואורח החיים של המטופל.

המטפל ישאל את המטופל שאלות הקשורות לאופי השינה שלו כמו כמה שעות הוא ישן בלילה, האם הוא ישן רצוף או עם הפרעות, האם הוא ישן בסוף שבוע יותר מאשר באמצע השבוע. בנוסף, המטופל יציג בפני המטפל את אורח החיים שלו בהיבט התזונתי והבריאותי. האם המטופל אוכל שוקולד וגבינות שמנות, האם הוא שותה אלכוהול, האם הוא שותה כמות גדולה של קפה ביום, האם הוא מבצע פעילות גופנית ואם כן מאיזה סוג ועוד.

 

רק אחרי שלמטפל יהיה את כל המידע הרלוונטי והוא ינתח את תסמיני המיגרנה הוא יוכל לנסות ולהתאים עבורו תכנית טיפול מתאימה.

 

לסיכום, מיגרנה, כאבי ראש חזקים או לחץ מעל העיניים הם תופעה לא פשוטה איתה אחוז גבוה מהאוכלוסיה מתמודד. תופעה אשר משבשת ופוגעת באורח החיים שלנו.

אז אם אתם סובלים ממיגרנה לעתים קרובות, גשו לאבחון אצל רופא או מטפל שאתם סומכים עליו, קבלו את כל המידע על טיפולי הבוטוקס עבור מיגרנות, ונסו מגוון של טיפולים עד שתמצאו את הטיפול שעוזר לכם ומעלים את המיגרנה לגמרי.

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885