הטיפולים שתעשו אצל אורולוג מומחה

תוכן עניינים

אורולוג מומחה – תחומי התמחות

תחום האורולוגיה קיים בעולם הרפואה ובו מאגדים את כל הידע הרפואי הקשור למערכת השתן אצל גברים ואצל נשים לצד התייחסות למערכת הרבייה הגברית.

 

במערכות אלו עלולות להיווצר כל מיני בעיות ותסמינים אשר יובילו אותנו לגשת לאורולוג מומחה. המאמר הבא יעסוק בבעיות אלו, בטיפולים ובניתוחים בתחום האורולוגיה.

 

ההבדל בין גברים לנשים

חשוב לזכור, שקיים הבדל מהותי בין מערכת השתן ומערכת הרבייה אצל גברים ונשים, לכן הבדיקות והטיפולים משתנים בין המינים. אצל גברים למשל, יש חפיפה מלאה בין מערכת הרבייה למערכת השתן וזו גם הסיבה שהרבה פעמים בעיות בדרכי השתן גורמות לבעיות במערכת הרבייה. לעומת זאת, אצל נשים, אלו הן שתי מערכות נפרדות וזו הסיבה שלנשים קיים תחום נוסף – גינקולוגיה לטיפול במערכת הרבייה הנשית.

 

למרות זאת, מכיון ושתי המערכות כן קשורות אחת לשניה כמו אצל גברים, הרבה פעמים בעיה במערכת הרבייה הנשית מתבררת בכלל כבעיה אורולוגיה במערכת השתן. תחום האורולוגיה מטפל במערכות נוספות כמו הכליות ובתופעות בריאותיות נוספות.

 

מתי אפנה לאורולוג מומחה?

ובכן, יש לא מעט מקרים בהם מומלץ לפנות לאורולוג מומחה.

  • כשיש קושי או כאב במתן שתן
  • כאשר קיימת אי שליטה במתן שתן
  • כאשר יש תכיפות במתן שתן
  • שיש דם בשתן
  • כשיש רקע גנטי לבעיות בבלוטת הערמונית
  • כשיש זיהומים ודלקות שתן חוזרות

אילו סוגים של טיפולים עוברים על ידי אורולוג מומחה?

ובכן, הכל תלוי כמובן בבעיה, בתוצאות הבדיקות ובמצב הרפואי והפיזיולוגי של המטופל. היום מדובר באחד התחומים שעברו תהליך התקדמות מבחינה טכנולוגית וקיימים מגוון של פרוצדורות כירורגיות לרבות ניתוחי רובוט של הערמונית והכליות, ניתוח וריקוצלה והידרוצלה, ביופסיה של הערמונית, טיפולים באבנים במערכת השתן בעזרת שיטת זעיר פולשנית, פרוצדורות רפואיות לטיפול במצבים של בעיות זקפה ואין אונות, ניתוחים אורולוגיים בילדים, הסרת גידולים בכליות, באשכים, בערמונית ובמערכת השתן ועוד.

 

 

איך בוחרים אורולוג מומחה?

ובכן, בעוד יש אורולוגים מומחים אשר מתמחים במרבית הבעיות אותן תיארנו, אחרים מתמקדים בבעיה או שתיים באופן ספציפי. הבחירה של אורולוג מומחה, כמו כל בחירה של רופא מומחה אחר אמורה להתבסס על הידע והניסיון המקצועי של הרופא בהתאם לסוג הבעיה ממנה אתם סובלים.

אחת הדרכים הטובות היא לאסוף המלצות מאנשים שאתם מכירים וסומכים על דעתם או לבצע סקר קצר בעזרת רשת האינטרנט על ידי חיפוש מקיף במנועי החיפוש. מומלץ לבחור רופא שמצד אחד יתן לכם מענה רפואי מקצועי מלא לצרכים שלכם, מצד שני ידע להפנות אתכם לבדיקות הנכונות ויחד עם זאת תרגישו שאתם סומכים עליו, שיש ביניכם כימיה, שכן מדובר באחד התחומים הרגישים הן אצל גברים, הן אצל נשים ובטח אצל ילדים.

 

בוטוקס רפואי
בוטוקס רפואי

הבוטוקס מספק מענה קליני למגוון בעיות בריאותיות ביניהן: כאבי ראש, פזילה, כאבי צוואר, כאבי שיניים ואפילו הזעת יתר. כך שסגולותיו של הבוטוקס הן הרבה מעבר לקוסמטיות בלבד. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מידע נוסף שיעניין אותך
צרו קשר

יגאל אלון 96, ת"א

072-3360885